Неверојатен почеток на Триатлон викендот во општина Дојран! 🏊‍♀️🚴‍♂️

Настанот започна прекрасно, возбудливо, со постигнување на големи успеси! И сето тоа, благодарение на посветеноста и страста и на учесниците и на неверојатните организатори. 🙌🎉 Огромната решителност и изграден спортски дух прикажани од сите вклучени во триатлонот навистина го направија почетокот на овој настан едно незаборавно искуство.

Огромен аплауз 👏 до сите учесници кои ги освоија предизвикувачките делови за пливање, велосипедизам и трчање од триатлонот. Вашата посветеност, упорност и непоколеблив дух се навистина инспиративни. Сите треба да бидете неизмерно горди на себе!

Се разбира, ништо од ова немаше да биде возможно без напорната работа и прецизното планирање на организаторите на настанот. Вашата посветеност и внимание на деталите гарантираа дека сè ќе се одвива непречено и беспрекорно. Браво на исклучително добро завршената работа! 👍👌

Сакам да издвојам момент за да честитам на секој од вас кој учествуваше, поддржуваше и ги бодреше спортистите. Вашиот ентузијазам и позитивна енергија додадоа дополнителен шарм и возбуда на настанот, правејќи го уште поспецијален.

Да продолжиме да го славиме ова неверојатно достигнување и духот на единство што го негува Дојранскиот триатлон. Запомнете, не се работи само за победа; се работи за тоа да се предизвикуваме себеси, да ги поместиме нашите граници и патем да создаваме незаборавни спомени. 🏅🌟

Уште еднаш честитки до сите учесници и организатори на Дојранскиот триатлон. Навистина стандардите ги поставивте високо и го направивте овој настан вреден за раскажување!

Триатлонот продолжува и утре, не заборавајте повторно да дојдете и да ги поддржите нашите неверојатни спортисти. 🎊🎉

Previous Информација за подобрување на процесите, безбедноста, организацијата во основните и средните училишта

Заследете не

Кеј 5-ти Ноември бб
1487 Стар Дојран,

Пон – Петок
07:30 – 15:30

Приемни денови

Одделение за даноци, такси и други приходи и Данок на имот – секој работен ден од 07:30 до 15:30 часот

Одделение за урбанизам – секој работен ден од 07:30 до 15:30 часот

Комунално одделение – секој работен ден од 07:30 до 15:30 часот

Новости и ажурирања

Најновите вести, написи и ресурси на Општина Дојран, испратени директно до вашата е-маил адреса.

Accessibility